Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας
Διαιτητής : Καμπαξής
 Ο Νέιθαν Μπέρνς πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης

Δύο στα δύο και κορυφή!

Δύο στα δύο με καλή εμφάνιση για τον ΑΟ Κέρκυρα που κατάφερε να επιβληθεί με 1-0 του Ιωνικού με το γρήγορο γκολ του Νέιθαν Μπερνς και έπιασε από νωρίς κορυφή στην βαθμολογία.

Ιωνικού με το γρήγορο γκολ του Νέιθαν Μπερνς και έπιασε από νωρίς
κορυφή στην βαθμολογία. Ο ΑΟΚ είναι η μόνη ομάδα (μαζί με τον Εθνικό) που κατάφερε να ζευγαρώσει τις νίκες της.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Τσίγκας έπιασε το σουτ, ο τερματοφύλακας του Ιωνικού απέκρουσε με υπερένταση και ο Μπερνς που βρέθηκε σε επίκαιρη θέση πήρε το "ριμπάουντ" και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ με την ομάδα της Κέρκυρας, για το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

O AOK ήταν ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους και με εξαίρεση μία ευκαιρία του Ιωνικού στο 13ο λεπτό δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Αντίθετα ήταν αυτός που θα μπορούσε να διευρύνει το προβάδισμα σε μία από τις αρκετές χαμένες ευκαιρίες μέχρι τα πρώτα 45 λεπτά.

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Ο ΑΟ Κέρκυρα παρέμεινε ανώτερος μέσα στο γήπεδο και θα μπορούσε να πετύχει ακόμα περισσότερα τέρματα αν οι παίκτες του Μπάμπη Τεννέ ήταν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια. Χαρακτηριστικό είναι επίσης ότι ο Θανάσης Τσίγκας έστειλε δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα όμως υποδείχτηκε και τις δύο σε θέση οφσάιντ

Το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος με τους "Φαίακες" να πανηγυρίζουν μία νίκη που ήρθε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα και να κερδίζουν το χειροκρότημα των 1500 και πλέόν φιλάθλων τους που βρέθηκαν στο Εθνικό Στάδιο του νησιού.