Εθνικό Στάδιο Κέρκυρας
Διαιτητής : Α.Παπαπέτρου
 Με 4-2 επικράτησε ο ΑΟΚ

Μόνη πρώτη με τεσσάρα!

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η ομάδα της Κέρκυρας. αφού με το 4-2 επί της Αναγέννησης το απόγευμα της Κυριακής έφτασε τις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα και είναι μόνη πρώτη με 10 βαθμούς

Στις 11 Οκτώβρη η 4η αγωνιστική
Τράβηγμα στο δικέφαλο ο Φλαβίνιο
Διήμερο ρεπό λόγω εκλογών
Το μυαλό στην Αναγέννηση
Κέρκυρα - Αναγέννηση: Η διαιτησία
ΓΚΟΥΣΤΑΒΟ: "Με δουλειά και σοβαρότητα θα πετύχουμε"

στο πρωτάθλημα και είναι μόνη πρώτη με 10 βαθμούς

Οι περίπου 1500 φίλοι του ποδοσφαίρου που επέλεξαν να περάσουν το κυριακάτικο  απόγευμα τους  στο Εθνικό Στάδιο της Κέρκυρας σίγουρα αποζημιώθηκαν από το θέαμα, τα γκολ, το ρυθμό και την αγωνία που πρόσφερε το παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που έδειξαν αρκετές αρετές στον αγωνιστικό χώρο.

Αν σκεφτεί κανείς ότι στο 15' το σκορ ήταν ήδη στο 2-2 καταλαβαίνει για τι ακριβώς μιλάμε.

Η ομάδα του ΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3o λεπτό, όταν ο Μπενς από κοντά εκτελεύτηκε τη σέντρα του Γκουστάβο από  δεξιά και πλάσαρε χωρίς πρόβλημα για το 1-0. Η πίεση όμως της ομάδας του Μπάμπη Τεννέ συνεχίστηκε αμείωτη.

6 λεπτά αργότερα, στο 9ο λεπτό πάλι από σέντρα του Γκουστάβο και γύρισμα του Μπερνς, ο Λουρένσο βρέθηκε σε θέση βολής, όμως την τελευταία στιγμή ανατράπηκε από τον Μάριαν και ο διαιτητής σωστά έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Τσίγκας δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και έβαλε την Κέρκυρα με 2 γκολ μπροστά στο σκορ.

Η αντίδραση της Αναγέννησης ήταν άμεση. Μόλις ένα λεπτό μετά, στο 10ο λεπτό ο Μποντούρης με σουτ από τα όρια της περιοχής έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Αποστολίδη και μείωσε σε 2-1. Σαν να μην έφτανε αυτό στο 14' μετά από σέντρα από τα αριστερά ο Διγκόζης έπιασε την κεφαλιά, ο Αποστολίδης δεν μπόρεσε και έτσι η Αναγέννηση έφερε το ματς στα ίσια πολύ γρήγορα.

Από εκείνο το σημείο και μετά οι ομάδες πρόσεξαν περισσότερο την άμυνα τους. Η Αναγέννηση έδειξε καλοδουλεμένη ομάδα και ήταν επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Οι Κερκυραίοι είχαν την κατοχή όμως είχαν δυσκολία στην τελική πάσα.

Το δεύτερο μέρος βρήκε την Κέρκυρα να πιέζει και την Αναγέννηση να αμύνεται. Στο 60' ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ρεπερνέ ο Λουρένσο πετάχτηκε στο ύψος του πέναλτι και με πολύ όμορφη γυριστή κεφαλιά ξαναέβαλε σε θέση οδηγού τον ΑΟΚ.

Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι άνοιξε. Η Αναγέννηση προσπαθούσε να ισοφαρίσει η Κέρκυρα κράταγε τους Κερδιτσιώτες μακριά από τα καρέ της ενώ ήταν κίνδυνος-θάνατος στις αντεπιθέσεις. Σε μια τέτοια αντεπίθεση ο Φλαβίνιο βγήκε τετ α τετ πλάσαρε τον αντίπαλο γκολκίπερ ο οποίος απέκρουσε με υπερένταση, η μπάλα έφτασε στον Σίλβα ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 4-2

Διακριθέντες για τις δύο ομάδες οι Ιωάννου, Γκουστάβο, Παρασκευαϊδης και Διγκόζης, Βέλα Τζούνιορ

ΑΟ Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Αποστολίδης, Γκουστάβο,