H Διαιτησία του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου - Κέρκυρα

02/10Ηλυσιακός-Εργοτέλης3 - 2
02/10Νίκη Βόλου-Καλαμάτα0 - 0
03/10Άρης-Προοδευτική1 - 1
Σάββατο, 01/10/2005
Εντυπωσιακή η ομάδα μας πέτυχε πολύ σπουδαία νίκη με 2-0 (10' Γκαρόζης, 73' Μακρής) εκτός έδρας στον Βόλο και έκανε το 2 στα 2. Η Κερκυραϊκή ομάδα έπαιξε επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε και με αντεπιθέσεις στο δεύτερο κατάφερε να μεγαλώσει το σκορ. Tα γκόλ Στο 10' λεπτό ο Στράτος Γκαρόζης εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή της Βολιώτικης ομάδας, κεραυνοβολώντας τον Μπαλτιμά και στέλνωντας τη μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας του. Στο 73' και ενώ οι ερυθρόλευκοι πίεζαν για την ισοφάριση, ο MVP του αγώνα Γκαρόζης εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και ο Αντώνης Μακρής στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων με όμορφο γυριστό πλασέ έκανε το 2-0. Συνθέσεις Oλυμπιακός Βόλου : Μπαλτιμάς, Χατζηζήσης, Kyuchukov, Ιωάννου, Πακάλτσης (34' Milovanovic), Savic, Δερμιτζόγλου, Μπουντούρης (68' Μπουσινάκης), Συμεωνίδης, Πέτρου (34' Φυντανίδης), Bwelle Κέρκυρα : Βεζυρίδης, Τόσκας, Μοσχογιάννης, Σαρακατσάνος, Κουτσουρές, Γκαρόζης (80' Διαμαντής), Γήτας, Flavinho, Χατζής (62' Dabrowsky), Fofonka, Iωάννου (65' Μακρής)