A ΕΠΣΚ 3η Αγωνιστική
Γήπεδο Ολύμπου
Διαιτητής : Νικ. Καββαδίας
 Πέρασε και από τον Μέγα Αλέξανδρο ο Α.Ο. Κέρκυρα

Το 3 στα 3 έκανε ο Α.Ο. Κέρκυρα στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΚ, πετυχαίνοντας νίκη με 1-2 επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Κουλούρης (40') και Ρέτσης (45+3') τα γκόλ για την ομάδα μας.

Κυριακή, 01/11/2020

Στο, ίσως, δυσκολότερο μέχρι στιγμής ματς του στην κατηγορία ο Α.Ο. Κέρκυρα στάθηκε επάξια και κατέκτησε τη νίκη στο ματς με τον Μέγα Αλέξανδρο, στο γήπεδο του Ολύμπου.

Το ματς είχε δυνατές μονομαχίες αλλά και νεύρα και αυτό αποτυπώνεται και στο γεγονός οτι είχε δυο πέναλτι αλλά και απο μία κόκκινη κάρτα για κάθε ομάδα.

Η ομάδα μας είχε δοκάρι 25' με σουτ "βολίδα" του Θωμά Κουλούρη. Ο "αρχηγός"ήταν τελικά αυτός που άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό αφου εκτέλεσε εύχστοχα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Σε καίριο χρονικό σημείο, ακριβώς στην εκπνοή του ημιχρόνου χτύπησε και ο συνήθης ύποπτος Σπύρος Ρέτσης, ο οποίος στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων εκμεταλλεύτηκε λάθος του πορτιέρο Βλάχου, του Μ.Αλεξάνδρου, και σκόραρε το φετινό 7ο γκολ του (5 στο πρωτάθλημα + 2 στο κύπελλο).

Στο β' ημίχρονο ο Μ.Αλέξανδρος μείωσε το σκορ στο 67' με έυστοχο πέναλτι του Γκολόση. Απο κει και πέρα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες όταν αποβλήθηκε ο Αβραμιώτης. Η αριθμητική υπεροχή της ομάδας μας δεν έφερε κάποιο γκόλ, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νίκος Σουρβίνος δέχτηκε δυο απανωτές κίτρινες για καθυστέρηση και αποβλήθηκε.

Συνθέσεις

Μ.Αλέξανδρος (Κοσμάς Μπολάνο): Βλάχος, Μπεκάρης (79' Πανάρετος), Χρυσικόπουλος, Κόντης, Κονισπολιάτης, Κατσαμόρας, Καλόγυρος (60' Γκολόσης), Αβραμιώτης, Ανδριώτης, Νικόλας, Κέσκος (60' Σαμοΐλης)

Α.Ο. Κέρκυρα (Γιάννης Χονδρογιάννης): Αυλωνίτης, Θεόδοτος, Κάσης, Σκολαρίκης, Κατσαρός, Σπάτουλας (82' Κούρκουλος), Φωτιάδης (60' Γουλιαρμής), Ιμέρης (82' Κατσαρός Σ.), Σκεύης (60' Κουλούρης Στ.), Ρέτσης (60' Σουρβίνος), Κουλούρης Θ.

Πως έπαιξε ο Α.Ο.Κέρκυρα

Την επόμενη (4η) αγωνιστική η ομάδα μας  έχει ρεπό. Επόμενος αγώνας την 5η αγωνιστική στο Ε.Α.Κ.Κ. με τον Α.Ο. Κοντοκαλίου.